Özlem Arslan

2019 yılının yaz aylarında yıllardır kendi kendime yaptığım felsefe okumalarında ve fiziksel yoga pratiklerinde ileriye doğru bir adım daha atmak, bu hayattaki öğrenciliğime yeni bir başlık açmak için hangi kurumdan bu eğitimi alabileceğimi araştırmaya başladım. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nün sayfasını incelediğimde Çengelköy’deki merkezin fotoğrafı karşıladı beni ve o fotoğrafı gördüğümde anladım ki ihtiyacım olan eğitimi alacağım yer burasıydı.

Başkaca bir araştırma yapmadan kurumla iletişime geçtiğimde bana yardımcı olabilmek için tüm bilgilendirmeleri güler yüzlü bir yaklaşımla yapan insanlardan, 200 Saat Yoga Eğitmenliği için fotoğraflarını gördüğüm binanın içine girdiğimde beni karşılayan ev huzuruna ve ruhlarının güzelliğini gördüğüm bu çatı altındaki tüm insanlar doğru yerde olduğumu bana bir kez daha gösterdi. 200 saatlik eğitim bitti ancak benim öğrenci ruhum daha fazlasını istiyordu. 2020 yılında başladığım 300 Saat İleri Seviye Yoga Eğitmenliği Eğitimi ise yoldaki taşların çok daha sağlam bir şekilde yerine oturmasını sağladı.

Bu yolda bize Yoga anlatırken aslında hayatı anlatan tüm hocalarım için şükür doluyum. Yol bitmedi, başladı ve devam ediyor, hep birlikte 🙏