Ebru Tay

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü ile Yoga yolculuğum ilk olarak Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi ile başladı. Bu eğitimi tamamladıktan sonra, bir anaokulunda çocuk yogası dersleri vermeye başladım.
Akabinde kendi başıma yapmakta olduğum yoga pratikleriyle ilgili doğru bir temel oluşturabilmek adına, 200 Saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi ile Etkin İnsan ailesiyle yeni bir yolculuk başladı. Eğitimimi tamamladıktan sonra yetişkin yogası dersleri vermeye başladım.
Bütün Dünya’yı etkisi altına alan pandemi sürecinde gerek çocuk, gerekse yetişkin yogası derslerime online platformda devam ettim/ediyorum.
Geleneksel Yoga anlayışı, Yoga felsefesinin temelleri ve ileri pratiklerle ilgili merakım ve ihtiyacım doğrultusunda; 300 Saat İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi, pandemi sürecinin bana en büyük hediyesi oldu diyebilirim. Eğitimde birlikte yol aldığımız birbirinden kıymetli hocalarımla beraberliğimiz ise kocaman bir ruh kardeşliğine dönüştü.
Etkin İnsan çatısı altında başlayan ve ilerleyen bu yolculuk; en başta kendi benliğimde dönüşümün ateşini yaktı. Aldığım öğreti ışığında; bilgiyi layığıyla uygulamak ve aktarmak nasip olsun.
Kendi öğrenciliğimi, uygulayıcılığımı ve eğitmenliğimi gözden geçirip temize çekmemde, “olma” halinin kişinin kendinde başladığının önemini ve gerçekliğini iyice kavramamda bana yol gösterdiği için; sevgili Alper Bayraktar hocam ve tüm değerli hocalarıma minnetle… Namaste