Cansu Mordoğan

Geçmiş, bugün, gelecek hakkında benliğimle birleşmeye başladığını hissettiğim zamanlara dönüp baktığımda...
Anı bırakmayı sever misiniz? Ben çok severim. Hayatım boyunca hatırlayacağım çok güzel anılarım olsun isterdim hep; fotoğraf çekme, albüm yapma gibi hobilerim çok daha yoğundu geçmişimde. Günlük yazardım unutmamak için. Sonra belli bir dönem oldu aksine hiç anım olmasın istedim. Durmak, pes etmek ve sahiden bırakmak istedim her şeyi. İşim gereği de bir enerji kaynağına ihtiyacım vardı. Yoga bu akışta kendiliğinden hayatıma girdi, Etkin İnsan Ailesi ile tam zamanında tanıştım. Aldığım 200 saatlik yoga eğitmenlik eğitiminden sonra isteklerim niyetlerime evrildi. Her şeyi olduğu haliyle kabullenmeyi öğrendim. Kendimi daha çok sevdim. Daha çok nötrlendim. Hayal kırıklıklarımı daha çok affettim. Durmalarım molalarıma döndü. Savaşmayı, savunmayı, içimi benimsedim. Her halime daha çok saygı duydum. İleri seviye eğitimle biraz daha ilerledim. Yolumun sonu hala görünmüyor fakat görünmeyişini daha çok sevdim 💖
Sorun değil. Sahiden değil. Geçmişte yaşadıklarım nasıl sorun değilse, gelecekte yaşayacaklarımda sorun değil. Kanatlarımı kırık hissetmem sorun değil, yapmam gereken tek şey hala kanatlarım olduğunu görmek. Onlara bakmak, yalnızca farketmek.
Yalnızlığım sorun değil. Hepimiz yalnızız, hepimiz hayatta yanyana yürüyen yalnız insanlarız. Yalnız olduğumuz kadar, beraberiz. Biriz. Birlikteyiz.
Dalai Lama'nın çok güzel bir sözü var; Olayı unut, dersi tut.
Geçmişten aldığım bütün derslerle anımı şekillendirmeye niyet ediyorum. Farkındalıkla ilerliyor, anda kalarak, nefesle, hissederek yürüyorum.
Hayatıma dokundunuz, çok teşekkür ederim  🙏 🌸
Olan iyi ki oldu, olmayan iyi ki olmadı 💖
Keşkelerimin iyi kilerime evrilmesine destek olduğu için @Etkininsan ailesine çok teşekkür ederim  🙏 💕
Emeğiniz paha biçilemez, iyi ki varsınız 🙏 🌸